Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Co navštívit v Rumunsku?

Rumunsko

Rumunsko je země, kterou mnoho z nás stále neobjevilo. Přitom je to země bohatá nejen na kulturní, ale také přírodní památky. Jedeme na dovolenou! Kam to bude?

Hurá na východ!

Rumunsko je jeden ze států Balkánského poloostrova a cestovní kanceláří hojně doporučovaný. Mimo to, že sousedí s Maďarskem, a je tedy velmi blízko, vás jistě bude také zajímat, že jeho břehy omývají vody Černého moře. Zájezdy Rumunsko tak rozhodně nabízejí mnoho zážitků, které ocení milovníci pohody na pláži. Že se nechcete jen válet? Výborně! Vydejte se na cestu a objevujte Rumunsko a jeho hory. Je tolik možností, jak využít čas v této krásné zemi. Tak kam se vydáme?

Transylvánie

Co by to bylo za zájezd do Rumunska, abyste opomenuli Transylvánii neboli Sedmihradsko. Tato rozsáhlá oblast v sobě obsahuje také Banát. Přejete si v Transylvánii navštívit proslulý hrad Bran, kde se odehrává děj románu Drákula? Možná budete překvapeni, v jak přenádherné přírodě se ukrývá. S krvavým Draculou toto místo určitě nemá mnoho společného. 

Lesní železnice 

Projížďku v parní lokomotivě v nezaměnitelné rumunské přírodě si vychutnáte ve Viseu se Sus. Právě zde je vybudována úzkorozchodná lesní železnice. K čemu dříve sloužila? No přeci jako jediný způsob pro vyvážení natěženého dřeva z velmi hlubokých hvozdů. Dnes už ale spíše, než dřevo vozí turisty, kteří se kochají výhledy po okolí. I toto místo vás nenechá na pochybách, že jste si vybrali správnou zemi k průzkumu. 

Konstanca

Nedaleko Bukurešti se nachází také nejstarší rumunské město, Konstanca. Milovníci historie si tak přijdou skutečně na své. Obdivovat můžete třeba dochované prvky římské architektury. Největším skvostem je budova s názvem Casino, kterou naleznete přímo na nábřeží. Objevíte zde také sochu básníka Ovidia, který zde trávil podzim svého života. 

Rumunsko se nikdy neokouká. Stále budete mít nová a nová místa, která můžete objevovat.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek