Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Top destinace pro potápění: Místa, kde vás podmořský svět uhrane

Někdo tráví dovolenou poleháváním na vyhřátém písku a po celou dobu se z lehátka nehne. Ale to jistě není váš případ, protože naopak vyhledáváte nezapomenutelné zážitky. Bezesporu k nim patří i ty, které na vás čekají pod mořskou hladinou. Inspirujte se a navštivte některou z následujících destinací. Milovníci potápění na ně nedají dopustit!

Velký bariérový útes

Chcete-li se pokochat unikátní podmořskou faunou a flórou v okolí Velkého bariérového útesu, raději si co nejdříve sjednejte pojištění pro potápěče do zahraničí a vydejte se na cestu. Proč byste si měli pospíšit? Za posledních 30 let se útes zmenšil o více než polovinu původní velikosti. Stále však máte šanci pozorovat stovky druhů exotických ryb a přes 350 druhů laločníků a korálů.

pojištění pro potápěče do zahraničí

Maledivy

Maledivy jsou synonymem pro luxusní dovolenou, ale také pro neméně luxusní potápění. Tyrkysově modré laguny jsou posety barevnými korály, mezi kterými se prohání rejnoci a spousta dalších živočichů. Potápěči nedají dopustit také na zdejší jeskyně. K nejoblíbenějším patří oblasti Kudarah Thila, Maaya Thla a Ari Atol.

Belize

Potápění ve Střední Americe? Proč ne! Pro jihovýchodní okraj poloostrova Yucatán je typická průzračná voda, která vytváří ideální podmínky pro potápění. Největším zážitkem je ponor do Modré díry uprostřed Lighthouse Reef. Propast má tvar kruhu o průměru cca 300 metrů a hloubku kolem 125 metrů.

Připojištění sportovního potápění

Velikonoční ostrov

Nachází se 3600 km od pobřeží Chile a turisté ho navštěvují především kvůli tajuplným sochám moai. Na své si však přijdou i příznivci potápění. Zdejší vody jsou proslulé úchvatnými jeskynními systémy. Velikonoční ostrov se rozhodně vyplatí navštívit!

Kolumbie 

Připojištění sportovního potápění byste si měli sjednat také v rámci návštěvy Kolumbie. Konkrétně Cartageny, která fascinuje obdivovatele koloniální architektury a zároveň je skvělým výchozím bodem potápěčů. K nejatraktivnějším místům patří korálové ostrůvky Islas del Rosario.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek