Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Poznejte na vlastní oči krásy Jeseníků nebo zažijte nejdelší sjezd v ČR

Vydejte se spolu s rodinou na dovolenou do Jeseníků. Možností, jak zde trávit čas je opravdu mnoho.

Praděd

Přímo v srdci Jeseníků se nachází unikátní horské centrum Kouty, kde si jistě přijde na své každý člen rodiny. Přímo v areálu najdete Bike park s nabídkou tras různých délek a obtížností, půjčovnu in-line bruslí. 

Areál je ale také ideální volbou pro turistiku nebo jen procházky po Kouteckém lese. 

Spolu s dětmi se můžete vydat na interaktivní naučnou stezku Rysí skála. Během procházky dlouhé 2 kilometry se dozvíte příběh o zbloudilé rysici s mláďaty, která nakonec nalezne úkryt v Medvědí hoře. 

Zajímavou cestu začnete na kouteckém náměstí odkud budete pokračovat přes dřevěný skanzen Koutecký les, který zobrazuje tradiční řemesla tohoto kraje. K vidění tu je expozice dřevěných soch a plastik.  

Jeseníky a hora Praděd

V letních měsících Jeseníky ještě více vybízejí k pěší turistice. Necelé 2 kilometry od Pradědu se třeba můžete vydat na tajemné Petrovy kameny, se kterými je spjata spousta pověstí o výskytu čarodějnic a čarodějnických procesech. Jde o tak cenou přírodní památku, že jsou turistické cesty vedeny mimo vrchol. 

Obdarujte své známé nebo rodinu originálním ručně vyráběným papírem z Ruční papírny a Muzea papíru ve Velkých Losinách. Výroba zdejšího podniku patří mezi nejstarší ve střední Evropě a stále funguje.

Při návštěvě papírny se v Muzeu seznámíte s výrobky a technologií výroby. V manufaktuře potom na vlastní oči uvidíte, jak vzniká samotná směs na papír a jeho fáze výroby.

Jestli na Vás přijde na některé z túr po Jeseníkách z Horní Lipové na Smrk únava, navštivte lesní bar a načerpejte novou energii. Unikátní projekt Vám zpříjemní pobyt v přírodě odpočivadlem, přístřeškem a nabídkou nápojů. Žádný personál tady ale nečekejte, platí se netradičně do pokladničky. 

Během dovolené si určitě nesmíte nechat ujít zajímavou návštěvu třetí největší přečerpávající elektrárny na světě Dlouhé stráně.

Vybrat si můžete ze dvou exkurzí. Při výběru kratší s výjezdem k dolní nádrži uvidíte podzemí elektrárny a dolní nádrž. Výběr druhé exkurze nabízí podzemí elektrárny, dolní a horní nádrže. 

V létě si zpestřete návštěvu elektrárny nejdelším sjezdem na koloběžkách v délce 17 kilometrů. Půjčit si je můžete v prodejně Helia Sport na Kouteckém náměstí nebo u horní nádrže.

Tip na ubytování: 

Ubytovat se můžete v Horském Hotelu Vidly**** přímo v srdci Jeseníků v okolí překrásné přírody nebo navštivte Horský Hotel Brans*** a nechejte se rozmazlovat v hotelových pivních lázních.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek