Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Kam v době koronaviru? 3 tipy na lokality, kde si prodloužíte léto bez nutnosti karantény!

Už šílíte ze zpráv ohledně koronaviru? Léto jste si kvůli pandemii neužili, využijte proto podzimních dnů, kdy v mnoha oblastech teploty vzduchu i vody dosahují letních hodnot. Navíc můžete mít jistotu prázdných pláží, restaurací i památek, které jsou v jiné roky v celoročním obležení. To vše za pakatel, protože takto nízké ceny nebyly v přímořských destinacích několik let. A kam vyrazit, aniž byste museli na PCR testy nebo do karantény po svém návratu? Podle semaforu ministerstva zahraničí je možné cestovat na Madeiru, Sardinii nebo do Tuniska. Tak na co čekáte?

Madeira láká na pěší turistiku

Užít si horskou turistiku na ostrově věčného jara? Zatímco v letních měsících bývá Madeira přeplněná, letošní podzim si můžete být jistí, že v horách potkáte minimum turistů, nehrozí tak rozhodně nákaza koronavirem, navíc si užijete krásné přírody. Počasí je na ostrově takřka celoročně stejné s teplotami do 25 °C a hojnými srážkami. 

cestovní pojištění online

I koupání je možné do konce října, byť je voda již studenější. Při plánování dovolené na zelené perle Atlantiku si ale nezapomeňte vzhledem k turistickým výšlapům do hor sjednat cestovní pojištění online.

Za sluncem na Sardinii

Sychravý podzim? První přízemní mrazíky? Nejvyšší čas uletět za teplým počasím na Sardinii, kde ani teploty v říjnu neklesají pod 20 °C a můžete si užít příjemného počasí na vylidněných plážích. Na podzim bývá ve všech letoviscích volněji, letos s ohledem na pandemii koronaviru, přijede ještě méně turistů, proto si můžete dostatečně dobít baterky bez obav z nákazy. Pro jistotu si ale před odjezdem sjednejte pojištění do zahraničí s Covid 19, protože toto pojištění kryje i náklady za lékařské ošetření spojené s tímto onemocněním, vyjma testů. 

pojištění do zahraničí s Covid 19

Bělostné tuniské pláže jen pro vás

Obdobně na prázdné pláže láká Tunisko, kde šli s cenami dolů i u 5hvězdičkových hotelů a za pár tisíc si doslova užijete luxusní ubytování, servis i wellness služby. Oblíbený je podzim v Tunisku také pro golfisty nebo potápěče. Tunisko je totiž rájem pro objevování podmořského světa a nabízí překrásnou mořskou faunu a flóru. Pro milovníky historie se najdou i lokality s ponory k historickým památkám nebo vrakům lodí a letadel.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek