Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Nezapomněli jste si něco s sebou přibalit?

Výlet do hor se nezadržitelně blíží? Plánujete dovolenou v divoké přírodě? Ať už se chystáte na několikadenní přechod velkých pohoří, kempovat u českého jezera anebo snad vyrážíte za adrenalinem, vždy se vybavte špičkovými produkty z dílny předních výrobců. Pouze ti totiž pracují s kvalitními materiály, jež odolají i extrémním teplotním výkyvům a mohou vám značně zpříjemnit i zkvalitnit cestu za poznáním. Vždy se ale najde pár základních kousků, se kterými by měl počítat milovník vysokých hor i běžný český turista. Jaké to jsou?

turistické vybavení

Co přibalit do batohu?

Turistické vybavení začíná u samotného oblečení. To by mělo být funkční, dobře padnoucí a zapomínat byste neměli na všechny důležité vrstvy. Spodní vrstva odvádí od těla pot a uchovává pokožku v suchu, vnější vrstva oblečení pak díky impregnaci odolává vydatnému dešti i sněhové pokrývce. Máte-li potíže s dlouhou chůzí, rukám i nohám ulevíte díky trekovým holím. Ty jsou odpružené, mají ergonomicky tvarovanou rukojeť a jsou velmi lehké a skladné. Proto se dají snadno složit do batohu a příliš vás nezatíží je nosit s sebou ani při delších výletech.

Patříte-li mezi pozorovatele přírodních úkazů, vyplatí se vsadit na turistické dalekohledy. Jsou kompaktní a slibují nevídané pohledy do tajů přírody. Díky nim můžete sledovat vzdálená místa a mít tak dokonalý přehled o situaci kolem sebe. Dalekohledy jsou navíc cenově dostupné, mají lehkou konstrukci a snadné ovládání. Díky popruhu vám může jeden takový dalekohled viset na krku a vy to ani nepoznáte.

Připravte se na chladnější dny

Od výletů za poznáním by vás nemělo odradit ani počasí. S příchodem podzimu sice teploty rapidně klesají, se správnou výbavou se ale nemusíte ničeho obávat. Špičkové spacáky a stany s vynikajícími funkčními vlastnostmi vás ochrání před chladem, zimou i deštěm a vezmete-li s sebou termosky a hrníčky, budete mít stále přísun také teplých nápojů.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek