Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Chorvatsko, dovolená u moře a Omiš

Omišská riviéra, města Omiš a Duče tvoří společně jedno velké a velmi vyhlášené letovisko s velkým množstvím restaurací, malých obchůdků, nejen vodních atrakcí pro děti i dospělé a s večerní zábavou. Je zde možnost řady výletů na pevnině nebo lodí na blízké ostrovy. Zdejší krásné pláže jsou vhodné pro děti s pozvolným vstupem do moře. V Omiši jsou pláže spíše oblázkové, v Dučích se můžete těšit i na pláže písečné. Určitě se zúčastněte kulturního léta v Omiši, kde můžete navštívit spoustu koncertů, výstav a přehlídek, jako třeba klapske pjesme. Trochu adrenalinu si můžete užít při raftingu na Cetině, jedné z nejpůvabnějších řek v Chorvatsku. V těsné blízkosti Omiše jsou k dispozici i výborné horolezecké možnosti s různými stupni obtížnosti.

Omiš

Chorvatsko, Makarská riviéra, Omiš a dovolená u moře

Ať už bude místem vaší dovolená Makarská riviéra nebo Omiš, apartmány pro ubytování jsou velmi komfortní. K dispozici jsou obchody, tržnice, stánky se suvenýry, restaurace, bary, kavárny, cukrárny, směnárny, bankomaty, čerpací stanice, ale i půjčovna člunů nebo organizovaný rybolov. Pláže Duče jsou písečné, s pozvolným vstupem do moře. Pro snadný přístup na pláže jsou dokonce v některých místech vybudovány podchody pod silnicí. Velmi pěkná oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře je v Omiši na jižním okraji města.

letovisko Omiš

Omiš a dovolená u moře

Počasí v Omiši je velmi stálé a dny jsou příjemně teplé. Z letoviska Omiš lze vyrazit na lodní výlety, třeba na ostrovy Hvar, Brač nebo Korčula. Po silnici se dostanete do okolních měst Makarska, Baška Voda, Split, Trogir a nádherná Imotská jezera. Krásná je tvrz Mirabella a hrad Fortica leží na nejbližším vrcholu pohoří Dinara. Město Omiš leží v ústí řeky Cetiny a tato poloha mu v minulosti umožnila vysoce efektivní obranu. Horský masiv vysoký 250 m chrání město ze severní strany a blízkost moře jej spojuje se světem.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek