Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

5 tipů na jarní túry: Valašsko vám nabízí spoustu míst k navštívení

Kdo nemá v přílišné oblibě zimní měsíce a sníh, už se nepochybně těší na jaro, až bude moci vyrazit do přírody prosté sněhové pokrývky. Má totiž nepopsatelně hezkou atmosféru – první květy nesměle razí z půdy a vystavují se sílícím slunečním paprskům. Už víte, kam vyrazíte na výlet? Pokud ne, máme pro vás několik tipů.

Štramberská trúba

Brzký jarní čas na horách ještě znamená, že jejich povrch ještě kryje obvykle sníh. Chcete-li se mu šikovně vyhnout, měli byste si vyjít na výlet spíše do nižší nadmořské výšky. Zajímavým místem pro návštěvu je například Štramberk. Zde vám bude stačit jarní turistické vybavení, které na sebe obléknete, protože městečko Štramberk se rozléhá na Zámeckém kopci ve výšce pouhých 415 m. Jeho atmosféra vás nabudí pozitivní energií a určitě si nenechte ujít návštěvu hradu nebo si kupte vyhlášené štramberské uši. Jedná se trvanlivé pečivo vynikající chuti.

Hrad Hukvaldy

Když se posunute o pár desítek kilometrů dále, můžete navštívit hrad Hukvaldy. Toto místo je spjaté také se jménem hudebního skladatele Leoše Janáčka, který zde v okolí rád přebýval. I zde vám bude stačit funkční oblečení, které vás zahřeje, když vás ofoukne jarní vánek.

Pustevny a stezka Valaška

Stále se pohybujeme v okolí Beskyd. Určitě by bylo škoda se nepodívat na stezku Valaška, která se nachází na Pustevnách. Otevřená byla v lednu 2019 a můžete z ní za dobrého počasí dohlédnout až do Jeseníků nebo Velké Fatry. Nezapomeňte si s sebou vzít dalekohledy, které celý výhled ještě umocní.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek