Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Co udělat, když vyrážíte na road trip

vestavba do auta na spaní

Letos bude řada lidí přistupovat k cestování letadlem poměrně skepticky. A to je pochopitelné. Nikdo neví, kde či jakým způsobem vypukne druhá vlna obávané nemoci, která dostala název COVID-19. Lidé se však nechtějí vzdát svých dovolených, proto hledají způsoby, jak dovolenou podniknout, aniž by museli nasednout do letadla nebo do městské hromadné dopravy. A jedno takové řešení existuje – je jím road trip čili cestování v autě/dovolená v autě. Díky cestování v autě se podíváte na místa, kam byste chtěli, aniž byste museli prosit průvodce. Zastavíte si, kde chcete, a samozřejmě se v autě i vyspíte, pokud si pořídíte vestavbu do auta na spaní. Ušetříte tak za hotel a minimalizujete riziko nakažení novým typem onemocnění.

Možná však letos vyrážíte na road trip naprosto poprvé. A pokud tomu tak opravdu je, máme pro vás několik tipů, co udělat. 

Dobře se pojistěte

Ať už během svého putování zamíříte za hranice nebo ne, v každém případě byste si měli sjednat dobré pojištění. Nikdy nevíte, co se může stát. A není dobré spoléhat na to, že když se vám v minulosti nic nestalo, tak se vám nic nestane ani tentokrát. Navíc auta jsou poruchová a jednou k opravě dojde, i když jste se v minulosti mohli na auto plně spolehnout. Dobrá pojistka však zamezí zbytečně velkým investicím a řadu nepříjemných situací finančně pokryje. 

Vezměte si s sebou papírovou mapu

Sice dnes má většina lidí ve svých mobilních telefonech staženou GPS, ale pokud si chcete užít to pravé kouzlo road tripu, měli byste vsadit na retro papírové mapy. Nikdy nevíte, kdy se vám telefon vybije a kdy nebudete mít k dispozici zásuvku. Nikdy nevíte, kdy vám telefon vypoví službu nebo kdy ho někde zapomenete. Zkrátka a dobře si raději vezměte mapu s sebou a naučte se v ní trochu orientovat. Není to nic složitého, nakonec vás to jistě začne bavit!

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek