Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Plánujete dovolenou v Plzeňském kraji? Přinášíme tipy na TOP místa!

ubytování v Železné Rudě

Na Plzeňsku se krásně žije. Je tu nádherná příroda, spousta kulturních i historických památek a zajímavých měst. Je to také úžasné místo pro trávení volného času. Vydejte se s námi na dvě z nejhezčích míst Plzeňského kraje a nechte se inspirovat pro svou letošní letní dovolenou.

Domažlice – překrásné město nejen v době Chodských slavností

Město Domažlice je považováno za středisko Chodska a najdete ho v Plzeňském kraji asi 47 km jihozápadně od Plzně. Historické centrum je městskou památkovou rezervací. Určitě tu musíte navštívit městský hrad s Muzeem Chodska a náměstí, které je lemováno nádhernými měšťanskými domy s podloubími. Každé léto se zde konají známé Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť. S městem je spojen spisovatel Jindřich Šimon Baar, jehož muzeum můžete navštívit v nedalekém Klenčí. Najděte si úžasné ubytování v Domažlicích přímo na náměstí. O nádherné zážitky nebudete mít nouzi.

Železná Ruda – turistický magnet Šumavy

Na česko-německé hranici v Plzeňském kraji najdete horské městečko Železná Ruda s přívětivou atmosférou. Najdete ho přímo na hranici Národního parku Šumava a turisty je považováno za jedno z nejdůležitějších středisek cestovního ruchu na Šumavě. Lidí se sem sjíždí v zimním i letním období za krásnou přírodou a zajímavými výlety. Najdete tu několik sjezdovek, bikepark, lanovou dráhu a samozřejmě spoustu běžeckých tratí a cyklostezek.

Děti budou nadšené z Muzea historických motocyklů a loutek a každého okouzlí výlet k šumavským ledovcovým jezerům – Černému a Čertovu. Sedačková lanovka vás může vyvézt na Špičák, odkud se nabízí překrásné výhledy v zimě i v létě. Pokud budete toužit po ubytování v Železné Rudě, pospěšte si, ty nejkrásnější penziony a hotely bývají velmi brzy zaplněné!

Dovolená v Plzeňském kraji nabízí prohlídku mnoha krásných míst a ať už si vyberete města, nebo přírodu, všude na vás čekají nezapomenutelné zážitky.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek