Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Kde hledat české moře? Známe nejlepší místa na dovolenou u vody!

Prožít letní dovolenou u vody je snem mnoha českých turistů. Láká je především ozdravná síla slunce, která je u moře přímo hmatatelná. Ovšem i v tuzemsku je možné se ochladit v horkém dni v příjemné vodě. Stačí vyrazit k některému rybníku, přehradě či jezeru. Kde to nejvíce žije?

Dovolená v Máchově kraji

Máchův kraj vede

Když básník Karel Hynek Mácha procházel krajinou v okolí hradu Bezděz a nechal se inspirovat k sepsání svého nejznámějšího díla, už v té době existovalo Máchovo jezero. Jen se mu tak neříkalo. Za básníkových časů to býval Velký rybník, což lépe vystihovalo jeho podstatu. Zatímco jezero vzniká zásahem přírody, o výstavbu rybníků se zasadí sám člověk. Máchovo jezero bylo vybudované už ve 14. století na příkaz samotného císaře Karla IV. Stojí dodnes a lidé ho využívají ke své rekreaci – ke koupání i provozování vodních sportů. Dovolená v Máchově kraji láká kromě vody také kouzelnou krajinou.

Na toulky Šumavou

Šumava je vděčným cílem mnoha turistů. Možná proto, že je tu možné se věnovat nejen turistice a cyklistice, ale najdeme tu také místa, kde může člověk lenošit u vody. Dovolená na Šumavě bude atraktivní pro toho, kde má rád vodní sporty, které lze provozovat třeba na vodní nádrži Lipno. A zkrátka nepřijde ani ten, jemuž učarovaly historické pamětihodnosti. Český Krumlov, Rožmberk nad Vltavou jsou totiž v příjemné dojezdové vzdálenosti.

Kam k vodě na jižní Moravě?

Mezi přehradami na jižní Moravě vyniká příjemným prostředím Vranovská. K ubytování lze využít kemp, ale také hotel ve Vranově nad Dyjí. Záleží na tom, čemu dává člověk přednost. I pobyt v kempu má své kouzlo, zvláště má-li člověk rád třeba romantické večery u plápolajícího ohniště a opékání špekáčků nebo grilování masa.

Pohodovou letní dovolenou lze strávit i v tuzemsku. Důležité je, aby vyšlo počasí, které přeje koupání i turistice

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek