Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Do lázní můžete jet třeba s celou rodinou. Starosti nechejte doma a užívejte si

Odpočinek je důležitý, a to nejen ve formě spánku, ale také volna, které strávíte na místě, kde se budete cítit pohodlně a příjemně. Pro někoho to může být horské prostředí a lesy, jiný má rád vodu, české rybníky nebo mořské pláže. Co takhle vyrazit na dovolenou s celou rodinou do lázní? Neuvažovali jste o této možnosti?

wellness pobyty

Rodinné pobyty v lázních

České lázeňství patří ve světě ke špičce. Velká část lázeňských míst se nachází v krásné přírodě, do níž lze vyrazit na zdravotní procházku. Vedle toho jsou lázně připraveny především nabídnou klidné prostředí a lázeňskou péči v podobě wellness – masáží, zábalů, sauny, vířivky. Proč se tedy nenechat opečovávat tam, kde jsou na to ty nejlepší podmínky. Některé lázně nabízejí i rodinné pobyty, takže jejich služby může využít celá rodina, a navíc k tomu i použít státní příspěvek, který jí volný čas strávený v lázních zlevní. Pro děti jsou připravené venkovní i vnitřní aktivity, jež naplní jejich den zajímavou a tvořivou činností, u níž rychle ubíhá čas a u které se nebudou nikdy nudit.

Wellness pobyty

Mezi návštěvníky českých lázní jsou oblíbené zejména wellness pobyty, které nabízejí blahodárné lázeňské procedury, po nichž se člověk cítí jako znovuzrozený. Volný čas mezi procedurami pak lze vyplnit procházkou po kolonádě a okolí lázní a vychutnávat klid, jenž v tomto prostředí vládne. Zde není spěch ani nervozita, čas tu plyne klidně a pohodově. To má pochopitelně i příznivý vliv na psychiku, takže se z lázní jejich návštěvník vrací odpočinutý a příjemné naladěný. 

To je ostatně také odvěký cíl lázeňství – přivést člověka na jiné myšlenky, ozdravit jeho tělo i mysl. Nedílnou součástí lázní je také dobrá kuchyně, protože když je sytý žaludek, je hned na světě veseleji. O jídlo se postarají zkušení profesionálové a vy se jen můžete nechat obsluhovat.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek