Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Kde vzít peníze na dovolenou

Jak sehnat peníze na dovolenou? Podívejte se na možná řešení a jejich výhody i nevýhody.

Našetřete si během roku

Nejlepší a nejvýhodnější cestou, jak si zafinancovat dovolenou, je ušetřit si. Každý měsíc si zkuste dávat stranou takovou částku, abyste o prázdninách mohli vyrazit na vysněnou dovolenou. Výhoda tohoto způsobu je, že nebudete muset řešit žádné starosti se splácením a výdaj v podobě dovolené se tak výrazněji nepromítne do rodinného rozpočtu.

Dovolená na splátky

Další možností je dovolená na splátky. Princip je stejný jako při pořizování jiné dražší věci na splátky. V podstatě je to stejné, jako když si berete půjčku, ale nemůžete si vybírat z více možností a dostanete podmínky podle toho, s jakým poskytovatelem půjček daná cestovní kancelář spolupracuje. Výhodou je, že se nemusíte téměř o nic starat. Nevýhoda může spočívat v účtovaných poplatcích, které nemůžete ovlivnit.

Nebankovní půjčka

Více svobodnou možností je nebankovní půjčka. Vybrat si můžete libovolný finanční produkt podle výše úrokové sazby nebo maximální doby splácení. Rychlá půjčka má to výhodu, že pro její schválení nepotřebujete doložení příjmů ani výpis z registru dlužníků. Stačí vyplnit online formulář a po schválení máte peníze do několika dnů. Při výběru konkrétní půjčky myslete na to, abyste dokázali celou částku bez problémů splatit i se stanovenými úroky.  Nevýhodou může být to, že po dovolené budete mít starosti se splácením zmíněné půjčky.

Financování pomocí kreditní karty

Kreditní karta je velmi výhodný způsob, jak si zajistit dovolenou. Vyberete si půjčku s kreditní kartou, následně zaplatíte dovolenou a potom už pouze splatíte dluh na kartě. Když tak učiníte do uplynutí bezúrokového období, nebude vám poskytovatel účtovat žádnou částku navíc a zaplatíte skutečně jen to, co jste si půjčili.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek