Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Italské Lago di Garda

Na severu, někde mezi Pádskou nížinou a Alpami se rozprostírá krásné a turistiky navštěvované Gardské jezero (po italsku je to Lago di Garda). Jedná se o největší jezero Itálie, které má rozlohu asi 370 km2 a leží v nadmořské výšce 65 metrů nad mořem. Za vznik tohohle jezera může Etschský ledovec a právě z něj tu ještě dnes můžete na vlastní oči spatřit takové zbytky. Okolo severní části tohoto jezera jsou pohoří vysoké až dva tisíce metrů a flóru zde tvoří převážně olivovníky a cedry. Sportovní nadšenci najdou určitě zalíbení třeba ve windsurfingu, pro který je hladina jak stvořená ovšem nepočítejte s tím, že by se tu „vyskytovaly“ nějaké vlny. Na březích si můžete dát výbornou kávičku v jedné z místních kaváren anebo se můžete dobře najíst. Jelikož se jedná, jak už jsem psala výše, o jezero v blízkosti vysokých pohoří, tak milovníci horské turistiky určitě rádi vylezou na nějakou horu nebo si udělají procházku po jedné z vyznačených stezek, kterých je tu hojné množství.

Gardaland je zábavní park, který navštívíte, v jižní části jezera Lago di Garda. Park má mnoho atrakcí, které se budou líbit jak dětem, tak i ostatním věkovým skupinám, myslím si, že každý si zde najde zalíbení v něčem jiném.

Cykloturistika a horská turistika je snad tím nejoblíbenějším sportem, který v okolí jezera můžete provozovat. Pohořím se táhne značné množství tras od těch méně náročných až po ty náročné. Projet se můžete mezi vinohrady nebo mezi jablečnými sady a vzít sebou můžete i děti a společně s nimi navštívit nějaký z místních hradů.

Okolí Gardského jezera žije hlavně v noci a můžete si jít společně s kamarády nebo jen tak sami zatancovat do jedné z početných diskoték anebo jen tak posedět na baru a dát si nějaký dobrý drink dle vaší momentální chuti a nálady, věřte, že budete mít z čeho vybírat.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek