Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Perla Středomoří – Korsika

V průzračně čistém Středozemním moři u státu Francie najdeme ostrov jménem Korsika. Je to ostrov plný nádherných prvků. Krásná téměř neporušená příroda, azurové moře, rybářské vesnice a samozřejmě také nádherné hory, ze kterých budou nadšení nejen příznivci horolezectví. Korsika je často přezdívaná jako „perla Středomoří“ s čímž po její návštěvě nemohu nesouhlasit. Ostrov není příliš lidnatý, žije zde asi tak 29 obyvatel na jeden kilometr čtvereční a domluvíte se zde převážně francouzsky, ovšem i angličtinou se zde můžete dorozumívat.

Cestovní ruch je zde na vysoké úrovni, neboť tenhle ostrov je mezi turisty velmi oblíbený. Najdete zde písčité i skalnaté pláže, ale ať už si zvolíte jakoukoli pláž, voda zde bude vždy krásně čistá.

Řekla bych, že nelze navštívit Korsiku a minout jižní město Bonifacio, které je postavené na bílých útesech nad mořem. Jmenuje se podle hraběte Bonifacia, který ho nechal roku 833 postavit. Historické jádro města je obehnáno zdí. Doporučuji zajít do jedné z mnoha místních restaurací a dát si něco dobrého k jídlu, případně ochutnat nějakou místní specialitu. Velmi krásné je zde také podloubí ve skále, které je přímo nad mořem a z nějž máte krásný rozhled na široké moře. Město má i velmi krásný přístav s ještě krásnějšími loděmi.

Příznivci vysokých skal, si zde přijdou na své při výstupu na horu Monte Rotondo vysokou 2 710 metrů nad mořem. Z turistů co s námi na Korsiku přijeli, se k tomuto výstupu nikdo neodhodlal, ovšem jsem slyšela, že právě tahle hora také stojí za návštěvu, tak snad příště.

Při naší návštěvě Korsiky jsme navštívili i jezero Nino, na jehož březích potkáte i pro nás velmi nepřirozené divoké koně.  Nino je velmi oblíbené pro turisty, proto při jeho návštěvě spousty turistů také potkáte.

Ať jdete do jakéhokoli města na tomhle ostrově, tak vás zajisté zaujmou krásné, ale poměrně velmi úzké uličky. Zkrátka Korsika nabízí bohatou nabídku pro cestovní ruch a myslím si, že i ti nejnáročnější cestovatelé si tohle místo zamilují a rádi se sem budou vracet.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek