Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Stále atraktivní Chorvatsko

V Chorvatsku je neustále velmi krásně a tento stát patří mezi jeden z nejoblíbenějších států pro evropskou dovolenou. Severní, střední nebo jižní Dalmácie nabízí mnoho zážitků a úžasných míst. Nádherná příroda, teplé i čisté moře a většinou velmi milí lidé jsou neodmyslitelnou součástí chorvatských letovisek.

Všechno ovšem začíná dopravou. Najít dopravce, co má autobusy na úrovni a nejezdí obyčejným, nepohodlným, linkovým autobusem je občas docela problém. Je dobré brát v úvahu i to, že páni řidiči nemusí být vždy tolerantní a také mohou být odpůrci jízdy po dálnicích, proto vás povozí snad po všech silnicích, nikoli po těch pohodlných a rychlejších.

Po zkušenostech s více druhy ubytování musím říct, že po noční návštěvě takového malého škorpiona v našem stanu, bych tohle ubytování už nikdy nebrala za vhodné. Takový srub, apartmán nebo hotel, to je to pravé ořechové snad pro každého nejen českého turistu.

Průzračné moře nenechává zajisté žádného turistu chladným a každý si v něm smočí alespoň prst. Také architektura chorvatských měst je velmi krásná, například takový Dubrovník nebo ostrov Korčula určitě stojí za návštěvu.

Noční život je v hlavní sezóně prostě parádní. Bary a diskotéky na pláži mají vždy otevřeno. Hraje zde velmi příjemná, vkusná hudba a všude vás rádi uvítají. Pokud nejste fanoušky diskoték, můžete zavítat do nějaké z mnoha restaurací a dát si jejich tradiční pivo Karlovačko a k němu cokoli dobrého z široké nabídky pokrmů, každý si zde určitě přijde na své.  Obsluha se chová velmi přátelsky a snaží se vyhovět všem požadavkům zákazníka. Velmi se mi líbí také obchůdky ve městech se suvenýry, oblečením a dalšími věcmi, na které si jen vzpomenete.

Zkrátka je zde nádherně, takový ráj pro odpočinek, rodinnou dovolenou nebo dovolenou, kterou si chcete užít s přáteli a kamarády.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek