Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Kdy vyjet na dovolenou do Chorvatska?

Chorvatsko je oblíbenou destinací českých turistů. Tisíce Čechů si pro svou dovolenou v létě vyberou právě Chorvatsko a není se čemu divit. Chorvatsko má totiž pořád co nabízet, ač se některým může zdát, že zde není až tak co objevovat. Ale nádherná příroda, národní parky, čisté a průzračně moře, historické památky, jež mnohé z nich jsou zapsány v kulturních dědictví UNESCO, spousta dalších možností pro výlety a bezesporu také vstřícní a pohostinní místní lidé jsou tím, proč je tato země tolik navštěvovaná.

Zejména během turistické sezóny (zpravidla od května do října) se rekreační oblasti mění v kulturní a sportovní centra, stejně tak i spousta chorvatských měst. Můžete vyrazit za kulturou, odpočinkem i sportem a realizovat vše, na co si vzpomenete. Pokud se zaměříme na ubytování v Chorvatsku, opět si přijdou na své všichni, ať už dáte přednost kempinku či luxusu. Spaní ve stanu, obytném voze či karavanu, chatce, penzionu, soukromém apartmánu, až po nejluxusnější hotely, to vše lze v Chorvatsku využít. Třeba v takovém Egyptě nebo na Malorce byste asi jen horko těžko mohli přespat někde ve stanu a pro některé je právě strávení dovolené v kempu tím, co od dovolené očekáváte.

Možná by vás zajímalo, ve kterých měsících lze do Chorvatska vyrazit? Určitě během celého roku, ale pro strávení dovolené je lepší vyrazit v teplejších měsících, pokud si chcete naplno užít moře. V Chorvatsku panuje středomořské podnebí, pro něž jsou charakteristické mírné a krátké zimy a dlouhá a horká léta. Podzim je v Chorvatsku teplejší, než třeba jaro, takže jestliže váháte, zda strávit dovolenou v Chorvatsku spíše na jaře nebo na podzim, doporučujeme určitě říjen, než květen. Nicméně můžete průběžně sledovat počasí v Chorvatsku přes internet, kde je i možnost se prokliknout na dlouhodobou předpověď již pro konkrétní destinace.

V létě je v Chorvatsku horko a sucho a teploty se pohybují okolo 30°C. Zajímavým faktem je určitě i teplota moře. Ta se v průměru v letních měsících pohybuje v rozmezí od 23°C až po 27°C, přičemž nejteplejší je moře v srpnu. Stejně tak jako je teplejší podzim, oproti jaru, totéž platí i pro moře. Na jaře není voda v moři po zimě ještě tolik ohřátá a na podzim je tomu právě naopak.

Pokud zvažujete, kam letos vyrazíte na dovolenou, určitě stojí za to navštívit Chorvatsko. Náklady na dovolenou zde nejsou tolik finančně náročné, budete u moře, v teple a v zemi, která je vám nakloněna.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek