Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Černé jezero – nechte se uchvátit

Pokud se budeme pídit po jednom z nejkrásnějších míst Šumavy, tak nesmíme opomenout Černé jezero, které je po právu ozdobou této lokality. Jezero ledovcového původů opředené malebnou krajinou. Nedotknutelná fauna si lehce pohrává s našimi smysly a vybízí k odpočinku. Není ani divu, že si tento bohem zapomenutý kraj získal srdce nejedné známé osobnosti z české historie.

Kouzelné místo a zastávka bezpočtu turistů spadá pod obec Železná Ruda v okresu Klatovy. 18,5 hektaru čisté krásy. Je největším jezerem v Čechách, aniž by na jeho aktuální podobě měl člověk jakoukoliv účast. Pokud se budete chtít porozhlédnout po dně, tak se připravte na 40 metrovou hlubinu. Šumavské panorama láká turisty z dalekých krajů, jde o velice působivé místo pro trávení volných chvil s rodinou.

Je opravdu černé?

Mnozí z vás se mohou domnívat, že název vznikl na základě podobnosti a ono tomu tak skutečně je. Jezero vydává temný odstín, který je způsoben vrstvou zákalu, který leží na dně. Hladina se zdá černá a působí velice impozantně. Za hezkého počasí se barva promění v tmavě modrou a zelenou.

Bez Černého jezera by Šumava nemohla být úplná. Okolní lesy skrývají velké množství druhů rostlin a poskytuje útočiště hojnému počtu živočichů. Vydat se můžete po jedné z mnoha vyznačených stezek, jež vás zavedou i k dalším jezerům, např. Čertovo jezero. Pokud terén neznáte, tak vás může mile překvapit čtrnácti metrový vodopád.

Černé jezero skrývá ještě jedno tajemství, první vystavenou přečerpávací elektrárnu v Čechách. Výstavba započala roku 1929 a na její tvorbě, se podílely závody Škoda.

 

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek