Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Výlet na ostrov Ischia

Ostrov, který je na osmém místě co se rozlohy a italských ostrovů týče, najdeme v Tyrhénském moři. Jeho rozloha je 47 km2 a obyvatel tu žije asi 60 tisíc. Ostrov má hlavní město Ischiu, která se dělí na dvě části Ischia Porto a Ischia Ponte a nejvyšší horou celého ostrova je Monte Epomeo.

Ischia je známá především značným množstvím léčivých minerálních i termálních pramenů, které zde vyvěrají a nachází se téměř na každém kroku, kam se vydáte. Ischia je lukrativním místem, pro trávení dovolených zejména z důvodu, že podnebí je tu mírné a přitom stálé. Občas tento ostrov bývá nazýván jako „stále zelený ostrov“, protože flóra, která zde dominuje, kvete i roste, ať už je jakékoli roční období. Aragonský hrad z roku 474, který nechal postavit Alfons Aragonský v Ischia Ponte stojí na skále. Součástí hradu je kaple, muzeum a jak to snad na každém hradě bývá, tak i zahrada. Hrad je propojený s ostrovem Ischia mostem a je z něj překrásný výhled.

Katedrála Assunta se svými freskami a klášter Convento della Clarrise, jsou také místy, které ročně navštíví mnoho turistů.  A konečně jsem se dostala k zahradám u moře nazývaným Poseidonovy, kde můžete relaxovat u termálních pramenů ve městě Forio. Právě město Forio má rozlehlé písečné pláže a je známou vinařskou oblastí.

Ischia Porte má i velký přístav a ubytování zde naleznete v luxusních a velkých hotelích, protože tato část města je poměrně dost moderní. Co by to bylo za město na tomto ostrově, kdyby tu nebyly lázně Antiche Terme Comunali, které jsou velmi staré, ale přesto pěkné. Na jihu ostrova najdeme rybářskou vesnici nebo spíš městečko Sant´Angelo, které disponuje barevnými domy s pastelovými omítkami a romantické duše zde určitě nadchne přístav. Dnes je město, více než rybářskou oblastí, spíše turisty vyhledávaným letoviskem.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek