Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Istrie

Největší poloostrov Jaderského moře o rozloze 3160 km2 – Istrie se nachází v severní Dalmácii a je u turistů velmi oblíbeným letoviskem pro trávení dovolených.

Jelikož se nachází právě na severu, tak zde nejsou tak vysoké teploty jako ve střední nebo jižní Dalmácii, ale pláže tu jsou i tak občas velmi zaplněné lidmi, kterým “studenější“ moře nijak zvlášť nevadí. Ani její podnebí není nijak zvlášť odlišné od našeho. Pláže zde jsou převážně oblázkové nebo kamenné a pozor si musíte dávat i na nepříjemné ježky, kteří zde bohužel docela rádi žijí.

Mezi turisty jsou v této oblasti oblíbená města Pula, Rabac a nebo třeba Rovinj. Právě Pula byla k Jugoslávii přidělena až v roce 1945, do té doby patřila k Itálii. Přímo v centru města navštivte úchvatný amfiteátr, který ve vás zanechá nepopsatelný zážitek. Když půjdete od této krásné stavby, tak určitě půjdete okolo pobřeží, kde budete procházet přístavem, který ovšem není nijak velký, ale i tak za návštěvu zkrátka stojí. I samotný střed města se vám jistě zalíbí, anebo můžete posedět v místních hospůdkách a kochat se krásami okolo sebe.

Město Rabac je známý především pod “názvem“ klimatické lázně. Žije zde asi 1380 obyvatel a jedná se o převážně rybářské městečko. Rok od roku je zde víc a víc ubytovacích zařízení v podobě apartmánů, vilek nebo hotelů, proto si myslím, že ubytování zde najdete kdykoli. Můžete také během vašeho pobytu navštívit nedaleký ostrov Cres, na který se dostanete lodí.

Rovinj je po stránce architektonické velmi oblíbeným městem. Známé je také jako město romantiků a každoročním cílem velkého množství turistů. Fanoušci plachtění tohle město mohou znát zejména proto, že se zde pořádají závody plachetnic Match Race.

Tak jako všude v Chorvatsku zde najdete borové lesy, sem tam nějakou tu palmu a čisté moře není žádnou výjimkou.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek