Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Francie

V západní Evropě na pobřeží Atlantského oceánu a Středozemního moře, leží stát Francie, významný nejen svým hlavním městem Paříží s Eifelovou věží, ale také hojně navštěvovanými přímořskými letovisky, dobrým vínem a jak jinak než blankytně modrým mořem se světově známými  plážemi. Na území státu o rozloze cca 547 000 km2 žije asi 62 800 tisíc lidí a hlavním jazykem je jak jinak než francouzština. Vznik francouzských hranic je podobný těm galským, které vznikly asi první století před naším letopočtem, ale o samotné Francii jako o státě se mluví až po pádu Francké říše roku 843.

Francie je převážně hornatá a nejvyšší horou je zde Mont Blanc, který je vysoký 4 810 metrů. Pokud hledáte centrum zábavy a dění, tak právě Francie je tím pravým ořechovým pro vás. Milovníci literatury a knih zde budou ve svém živlu, protože zde má původ mnoho literárních směrů od kubismu až k surrealismu a k nejznámějším autorům patří například Jules Verne, Victor Hugo či Honore de Balzac a spousta dalších. Součástí Francie je i geologicky nejstarší ostrov Korsika.

Francie má nespočet historických památek, kterých je snad okolo sedmdesáti tisíc včetně zámků, klášterů a muzeí. Na dovolenou vás sem dopraví snad všechny druhy dopravy, záleží jen na vás, který je pro vás nejvíc pohodlný. Je zde hustá síť železničních stanic ale i dost letišť. Na rozdíl od těchto druhů dopravy třeba takový autobus bych nedoporučovala z důvodů malého pohodlí, ale samozřejmě se to dá vydržet, cesta netrvá tak dlouho jako třeba do Španělska.

Z měst, která si vaši návštěvu zaslouží, je to určitě Paříž, Lyon nebo Bretaň. Oblast Champagne je známá po celém světě, díky šumivým vínům, kterých se tu pije víc než dost. Oproti tomu Normandie je známá výrobou sýrů.

K významným letoviskům patří Francouzská riviéra, kterou ovšem pokud se rozhodnete navštívit a ubytovat se zde, tak si připravte větší obnos peněz.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek