Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Itálie

Na Apeninském poloostrově se rozkládá stát ve tvaru boty, který vznikl v roce 1861, se jmenuje Itálie. Zajímavé na tomto státě je to, že na jeho území najdete další dva státy – Vatikán a San Marino. Při pobřeží Itálie můžete relaxovat u Jaderského, Ligurského, Tyrhénského či Jónského moře. Ve Středozemním moři najdete také dva ostrovy, které k Itálii neodmyslitelně patří – Sicilii a Sardinii. V roce 1870 se stal hlavním městem pohádkový Řím. Na území 301 338 km2 tohoto státu žije celkem cca 60 115 000 obyvatel. Povrch Itálie je převážně hornatý a je tvořený Alpami s nejvyšší horou Mont Blanc. Etna a Vesuv, to jsou dvě velmi známe sopky, které jsou ještě dnes občas aktivní. Chystáte-li se sem na dovolenou v létě tak se připravte na suché léto, protože část území leží v subtropickém středomořském pásu, oproti tomu zima zde přináší deštivé počasí. Domluvíte se zde italsky a řekla bych, že velmi špatně anglicky, italové mě připadnou lenošní učit se jiný jazyk a domluvit se tam angličtinou je poměrně obtížné.

Itálie je stejně jako Chorvatsko nebo například Bulharsko velmi oblíbenou destinací pro trávení nejen letních dovolených. Ročně sem zavítá několik desítek milionů turistů, aby viděli antické památky, moře, hory nebo velmi známá města, jako je Florencie, Benátky, Pisa a samozřejmě také Řím. Ve městě Sa Remo navštivte známý hudební festival, na kterém uvidíte značné množství celebrit nejen z hudební scény. Benátky jsou pořádajícím městem zase filmového festivalu, kde na červeném koberci uvidíte hvězdy, které znáte nejen z televize.

Pokud se rozhodnete Itálii navštívit pro rekreaci, nebudete si moci vybrat, do které oblasti se přesně vydat. Je tu spousta známých letovisek, jako je Palmová Riviéra, Bibione či Riccione. O Itálii se bohužel občas i říká, že je zde docela nepořádek ve srovnání s ostatními oblíbenými státy, kam jezdíme na dovolenou.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek