Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Francouzská riviéra

Vždycky bylo mým velikým snem navštívit tohle světoznámé území na jiho – východě Francie, které se rozkládá od města Marseille až po Menton a je známé pod názvem Azurové pobřeží po francouzsku Cote d´Azur. Břehy omývá průzračně čistě „modré“ Středozemní moře a ročně sem zavítá na dovolenou několik tisíc návštěvníků, kteří si chtějí užít luxusní dovolenou, kterou jim tahle rozlehlá oblast nabízí.

Na Francouzské riviéře, také určitě navštivte města jako je kromě Marseille a Mentonu i Monako, Nice, Cannes či Saint-Tropez, kde bylo natáčeno několik dílů s hercem Louis de Funesem jako četníkem v hlavní roli filmů Četník a mimozemšťané, Četník ze Saint-Tropez, Četník ve výslužbě a další úspěšné díly. Všechny města jsou něčím výjimečné, ale mě osobně nejvíce oslovilo samotné Monako, které je samostatným knížectvím a každý rok se zde jezdí i Velká cena Monaka (závody F1). Kromě úchvatného a obrovského přístavu s nepřeberným množstvím lodí, lodiček a jachet zde určitě navštivte vysokánsko budovu kde sídlí Oceánografické muzeum, v němž uvidíte nejen spousty akvárií s rybami a rybičkami ale i ostatní „věci“, které se týkají moře, dále Knížecí palác nebo katedrálu svatého Mikuláše. Jinak je Monako rozdělené na čtyři části a původně bylo opevněné.

K romantické večeři nebo jen tak k obědu si určitě rádi zajdete do nějaké dobré restaurace, která vám nabídne širokou nabídku pokrmů a pití. Ovšem pozor na večerní hodiny, kdy tyto restaurace bývají narvány až k prasknutí a skoro nemáte kam si sednout.

Pláže jsou převážně oblázkové, ale občas najdete i písečnou hlavně v Cannes. Co se ubytování týče tak jej naleznete v hotelích, apartmánech nebo vilách a ceny za něj jsou strašně rozdílné a to hlavně, když se zde jede Velká cena, to sem raději ani nejezděte nebo se nedoplatíte.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek