Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Louvre

V dnešní době je obrovské množství cestovních agentur, které nabízejí víkendové nebo poznávací zájezdy do všech možných koutů světa, já jsem se chtěla podívat do Paříže. Ne kvůli romantice, která se v tomto městě nacházejí, ale kvůli jednomu z největších a nejslavnějších muzeí světa a to kvůli Louvru. Nakonec jsem si vybrala jednu agenturu a vyrazila. Celý pobyt byl dokonalý, ale Louvru se nic nevyrovnalo. Bylo skvělé, že jsme na to měli celý den, protože když jsem se pak bavila s lidmi, kteří se do tohoto muzea vydali s jinou cestovkou, většinou mi řekli, že neměli čas vůbec na nic. Jen stání ve frontě vám totiž nějakou tu minutu zabere, a pokud máte na prohlídku dvě hodiny, tak neuvidíte skoro nic. V žádném případě bych nepodceňovala přípravu na muzeum, já jsem si například z internetu vytiskla podrobného průvodce.

Podle odborníků se Louvre, nachází na místě, kde měl stát lovecký zámeček, podle něj muzeum zřejmě dostalo i jméno. Hlavní rozkvět muzea se odehrál ve čtrnáctém století, kdy zde byla postavená tvrz. V době vlády Karla pátého se tvrz začala rozšiřovat a každý další panovník, pak přispěl svoji troškou. V roce 1793 zde bylo poprvé otevřeno muzeum a začala se rozšiřovat sbírka artefaktů a vzácných předmětů. Největší nárůst sbírky způsobili paradoxně války, protože z každé vítězné bitvy si Francouzi donesli nějakou kořist z nejrůznějších částí Evropy a začali je shromažďovat právě do tohoto muzea.

Sbírka muzea se dá rozdělit do základních historických skupin:

  1. Egyptské starožitnosti
  2. Stará Antická a Orientální keramika
  3. Řecké a Římské starožitnosti
  4. Malby, kresby, mědirytiny – XIII.-XIX. století
  5. Skulptury středověku, renesance a Moderní doby
  6. Malé umělecké předměty světové historie
  7. Námořnictví a etnografie

 

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek