Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Florencie

Dalším městem z italských lákadel je právě město Florencie, které skýtá mnoho zajímavých míst, památek a samozřejmě i bohatou historii, tak jako většina italských měst.  Město najdeme na řece Arno a je hlavním městem Toskánska v Itálii. V dávných dobách středověku bývala Florencie velmi vyspělým městem a i jedním z nejbohatších.  15. a 16. století bylo pro toto město téměř zlomové, protože zde začala vznikat renesance a v druhé polovině 19. století byla Florencie hlavním městem italského království. Florencie není výjimkou mezi italskými městy, které se mohou chlubit historickým jádrem a díky němu být celosvětově obdivovány. Právě historické centrum města bylo v roce 1982 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Z nepřeberného množství památek bych chtěla vyzdvihnout ty, co mě nejvíc zaujaly.

Socha Davida

Tato socha je jednou z nejznámějších soch nejen v Evropě, ale řekla bych, že i na světě. Jedná se o sochu umělce z doby renesance a to Michelangela Buonarotti, který se díky této soše stal, na poměry v té době, velkým milionářem. Socha je celá z mramoru a i s podstavcem měří 517 centimetrů.

Ponte Vecchio

Když budete Florencií procházet, tak se určitě projdete i po mostě nazvaným Ponte Vecchio, který vede přes řeku Arno a postavil jej v roce 1345 Neri di Fioravante. Když budete po mostě procházet, tak se určitě zastavíte do mnoha obchodů, které jsou rozmístěny po mostě z obou stran.

Santa Maria del Fiore

Jedná se o katedrálu, která se začala stavět v roce 1296 a dokončena byla až po 71 letech. Katedrála má renesanční kupoli a ve Florencii je takřka nepřehlédnutelná. Chlubí se čtvrtým místem v největších katedrálách světa a překrásnou freskovou výzdobou.

Palazzo Pitti

Palác se začal stavět již roku 1457, po několik let sloužil bankéři Pittimu, ale když jeho dědici zbankrotovali tak byl v roce 1550 prodán a stal se hlavním sídlem rodiny Medici. Dnes palác slouží pro výstavu sbírek dynastie habsbursko–lotrinské. V tomto paláci můžete navštívit čtyři muzea.

 

 

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek