Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Krásy Bulharska

Už jste navštívili Bulharsko? Pokud ne, tak byste určitě měli, ne jen, že je zde celkem levně, ale můžete tu vidět spousty měst s bohatou historií a také s atrakcemi, které vás zajisté osloví a zaujmou. Taková nejvýznamnější města, které jsou oblíbené nejen českými turisty jsou Nessebar, Balčik, Burgas a Varna. O těchto městech se chci zmínit a připomenout, co všechno v nich stojí za návštěvu.

Nessebar

Řadí se mezi nejstarší města v Evropě a je známé svými středověkými kostely. Úzký pás pevniny spojuje velmi starou část města na ostrově Nessebar se státem. V roce 1983 bylo město zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Nessebar

 Balčik

Je město, jak jinak než na pobřeží Černého moře s palácem, který býval rezidencí královny Rumunska Marie. Palác obklopuje krásný park, který je napodobeninou světově proslulého krétského parku. Balčik se mimo jiné může pochlubit i botanickou zahradou, kde máte na zhlédnutí až tři tisíce rostlin a nejen rostlin, ale i kaktusů. Snad jedinou nevýhodou je, že když jsme tu chtěli sehnat ubytování, tak to šlo velmi těžko, je to z důvodů toho, že je tu zkrátka málo ubytovacích zařízení.

Burgas

Řadí se na čtvrté místo, co se rozlohy týče ve státě Bulharsko a založeno bylo Řeky. Pokud jste fanoušky různých festivalů, tak tohle město navštivte na konci měsíce srpna, kdy se tu koná folklorní festival v Mořských zahradách. Chcete-li poznat Burgas co nejlépe, pak se projděte po hlavní ulici Alexandrovska.

Varna

Zajímá vás historie a významné historické památky? Tak neváhejte a navštivte město jménem Varna, které vám splní vaše sny, jelikož tu máte k dispozici vidět spousty historických památek, z nichž nejvýznamnější je katedrála sv. Marie. Katedrála pochází z devatenáctého století a velmi zajímavé na ni jsou barevná okna a nástěnné malby.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek