Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Stále oblíbená Bibione

Itálie je velmi bohatá na krásná letoviska, známá nejen po celé Evropě, k jednomu z nich patří i oblast Bibione, která ročně přitahuje značné množství turistů a řadí se mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější rekreační oblasti v Itálii, jenž si zákazníci volí pro trávení letních dovolených. Bibione se rok od roku víc zkvalitňuje, aby uspokojila i ty nejvíce náročné klienty. Z České republiky to sem máte relativně „kousek“, protože oblast se nachází na severu Jaderského moře.

Chcete vidět na vlastní kůži okusit opalování a procházky po nekonečně dlouhých písčitých plážích? Pokud ano, tak právě tohle letovisko je to pravé co hledáte. Je to ráj vhodný i pro vaše malé ratolesti, protože do moře je většinou pozvolný vstup a pro jejich zabavení můžete využít i jedno z dětských hřišť, které zde jsou nabízeny. Na Bibione jsou také termální lázně, jež jsou vám k dispozici celý rok anebo lunapark, který je ovšem otevřený pouze v sezóně. Připadne mně, že snad všechna letoviska v Itálii jsou vhodná pro cyklistiku a Bibione není žádnou výjimkou.

Při pobřeží azurového moře se táhnou cyklistické trasy, po kterých můžete dojet i do vnitrozemí, které je bohaté na obchůdky, restaurace a zábavní zařízení. Většina hotelů v centrální části je vzdálená asi tak 600 metrů od moře a pláž mezi hotely je tak „obestavěná“ slunečníky a lehátky pro své návštěvníky. Nedaleko Bibione se nachází světoznámé Benátky, které můžete v případně nepříznivého počasí navštívit nebo třeba Veronu, či romantický přístav Terst. Zkrátka nudit se zde určitě nebudete a zábavu si najdete za každého počasí. Pokud sem vyrazíte autem, tak pozor si dávejte hlavně na to, že zde nemusíte jistě zaparkovat, protože parkovací kapacity jsou omezené, pak byste také mohli parkovat daleko od ubytovacího zařízení anebo si za něj dosti zaplatit.

 

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek