Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Neapol a okolí

Nejprve bych vám chtěla přiblížit samotnou Neapol, kterou jsem v létě při rozsáhlé prohlídce Itálie měla možnost navštívit a byla jsem z ní poněkud vedle, protože jsem vůbec nečekala, že je tu tak krásně. Neapol najdete v oblasti Kampánie a leží u břehů Tyrhénského moře. Je třetím největším městem celé Itálie s rozlohou 117km2 a počet obyvatel se pohybuje okolo 964 000. Založené bylo údajně obyvateli z Řecka někdy v osmém století před našim letopočtem.  Tak jako většina turistů tak i já jsem sem jela navštívit Pompeje a některé z historických paláců, které Neapol nabízí.

Pompeje jsou italským městem již od sedmého století před našim letopočtem a jsou zapsané na seznam světového dědictví UNESCO od roku 1997. Když vybuchla sopka Vesuv, tak Pompeje téměř „srovnala se zemí“ a zasypala až do výšky šesti metrů popelem, když byly znovu nalezeny, tak tomu ani nikdo nemohl uvěřit. Já jsem byla v šoku, když jsem zjistila, že některé domy sloužili jako nevěstince. Pokud se rozhodnete Pompeje navštívit, tak byste měli vědět, že vstupenka do tohoto městečka vás vyjde na něco málo přes deset eur včetně mapy, ale v anglickém jazyce. Určitě ani neodoláte, koupit si nějaký suvenýr, které vám jsou po cestě ke vstupní bráně nabízeny.

Je-li malířství vašim koníčkem, tak určitě znáte i obraz, který namaloval ruský malíř Carlo Brulla pod názvem Poslední den Pompejí.

Z těch větších a pro mě důležitých památek byste také mohli zavítat do Paláce Caserta, který najdete trošku dál od Neapole asi tak 42km. Součástí zámku je i kaple v horním vestibulu, do které se dostanete z obrovského schodiště. Palác je postavený v barokním stylu a jeho areál je opravdu velmi rozsáhlý. Mě kromě paláce zaujal jeho úchvatný park se strašnou spoustou exotických rostlin a také s kašnou bohyně Diany.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek