Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Nezapomenutelná plavba k Iloviku a Silbě

Když jsem po prvé v životě jela na pobytový zájezd do Chorvatska, tak jak to bývá, když chce člověk poznat v cizí zemi nejvíce věcí, tak i já se těšila, jak po této dovolené budu potěšená ze všeho, co pozná. A taky že jo! Jeli jsme ve středu celkem pohodlným autobusem a našim dálným cílem byl právě chorvatský ostrov Lošinj. Už to nějaký ten rok do zadu bude, takže jsme byli ubytování v kempu a ještě k tomu ve stanech, je pravda, že si nemůžu na místní umývárny ztěžovat, ale když je bouřka a vy jste ve stanu mezi rájem borovic, tak to moc pěkný zážitek rozhodně není. Jednu noc naši ložnici navštívil i takový malý škorpion a vůbec nechápeme, jak se do stanu mohl dostat, na druhou stranu to ani raděj vědět nechci.

Cestovní kancelář, se kterou jsme cestovali, nabízela k pobytové dovolené i poznávací zájezdy do okolních míst a my si vybrali právě ten, kterým byla plavba na dva malé ostrovy Ilovik a Silba. Když jsme čekali na mole na loď, tak každý měl jinou představu o tom, jak by měla být loď velká a jelikož pasažérů, kteří stejný výlet chtěli absolvovat, bylo víc než dost, tak většina představ byla o velké lodi a kdo by si nedomyslel nějaký větší komfort. Opak se stal skutečností a k nám připlavala malá kocábka, kde najít kousek místa na sezení byl opravdový zázrak a bujná fantazie. Nakonec jsme se na loď všichni poskládali a celou dobu, než jsme na ostrovy doplavali, se lidé modlili, abychom nedopadli jak lidé na Titaniku. Já v té době plavala na výletní lodi a ještě k tomu na moři po prvé, takže jsem vůbec netušila, co od takové plavby pořádně čekat a i když loď nebyla nic moc, tak plavba byla zkrátka neskutečně parádní! Jednu dobu nás po cestě doprovázeli delfíni, potkali jsme spousty racků a viděli krásnou panenskou přírodu okolních břehů, no prostě krása a jen samá krása.

I navštívené ostrovy byly naprosto dokonalé s bílým pískem a pláží takovou, že i když jste byli celkem daleko na břehu, tak jste dosáhli na mořské dno, takže velmi vhodné pro děti či neplavce. Zpátky do kempu jsme se tedy vrátili všichni šťastní, spokojení a po celodenním výletě i patřičně unavení. Můj zážitek z této plavby se stal nezapomenutelným a jeho součástí byly hlavně překvapené obličeje lidí, když tuhle lodičku viděli připlouvat. =)

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek