Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Na kole do Protivanova? Už nikdy!

Studium není vůbec jednoduchá záležitost, to jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži. S krásným pocitem, že se vyhneme lyžařskému výcviku, jsme žili celý půl rok, až v červnu nám bylo sděleno, že kdo nebyl na “lyžáku“ a nepojede na cyklistický kurz, tak nedostane zápočet z tělocviku. To nám lenošnějším z části třídy způsobilo docela velký problém. Totiž když nemáte ani pořádné kolo, které by ten nápor kilometrů vydrželo, tak se vám ani trošku nechce někam jezdit.

Našim cílem byl Protivanov, to ovšem nikdo nemohl tušit, že bude následovat nekonečná série kopcovitého terénu nebo silnic, které nevedou jinam než do kopce. První větší zastávka byla v Olešnici, kde mají krásné náměstí a velmi pohodlné lavičky. Ozdobou náměstí je radnice, pocházející z roku 1794. Na místě, kde v minulosti stával Olešnický pivovar, dnes stojí kašna, která je dominantou dnešního náměstí.

V Boskovicích nás zastihl velmi silný a nečekaný déšť, tak jsme samozřejmě pokračovali v jízdě a šlapali ostošest. Když jsme dojeli na místo ubytování – do Protivanova, tak jsme věci nemohli ani usušit a z bot jsme vylívali vodu.  Celý pobyt trval pět dní a za tu dobu jsme navštívili i pár pěkných míst a samozřejmě také restaurací. Musím říct, že Protivanov má hezké náměstí a víc jak tisíc obyvatel, ovšem nejlíp vaří v místní hospodě, tak proč chodit po památkách.

Při zpáteční cestě jsme navštívili Kunštát, kde je překrásný zámek s parkem. Původně zde stál gotický hrad ze 13. století. Ohromné náměstí je nedílnou součástí města, kde bych řekla, že dominuje socha krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad. Nemohu se zapomenout zmínit o domě, kde žil známý spisovatel František Halas.

I když jízda na kole byla příšerná, tak je pravda, že navštívené památky a města stály za to utrpení. Ovšem nikomu nedoporučuji jízdu na kole v deštivém počasí do takové dálky, jako jsme jeli my. Když není, kde se před deštěm na delší dobu schovat, tak máte docela dobrou jistotu, že budete po takovém výletu mít například angínu.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek