Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Španělská Barcelona

Na španělském pobřeží Středozemního moře stojí překrásné město Barcelona a také druhé největší město Španělska s více než 1 600 000 obyvateli. Založená byla za vlády císaře Augusta a je plná drahokamů v podobě památek. Dnes se Barcelona stala významným průmyslovým centrem ve východním Španělsku. Populární je i zdejší přístav s krásnými lodičkami a loděmi. Zajímavá je stavba mola, po kterém si můžete udělat krásnou procházku.  Dostanete se sem všemi možnými způsoby dopravy, nejlepší je to ale letecky, protože od nás je samotné Španělsko poměrně dost daleko.

Dominantou města je Sagrada Familia. Jedná se o chrám, známého architekta Antonia Gaudího, který se začal stavět v roce 1882 a „staví se“ do dnes. Chrám zdobí 18 věží, z nichž nejvyšší má být jakoby symbolem Ježíše Krista.

Třída La Rambla je snad nejfrekventovanější ulicí Barcelony, která je po obou stranách lemována stromy, procházíte kolem pěkných staveb v podobě budov a potkáváte celou řadu pouličních malířů, muzikantů nebo živých soch.   Vede od náměstí Placa Catalunya až k přístavu.

V roce 1992 se v Barceloně konaly olympijské hry a muži tohle město znají také jako fotbalový klub Barcelona. Nedaleko města můžete využít k návštěvě největší evropské aquárium nacházející se na malém poloostrově. Budete mít možnost vidět 11 000 mořských „příšer“ a živočichů. Vstup vás ovšem vyjde poměrně draho, dospělá osoba zaplatí cca 20Euro.  Nejen tohle aquárium ale i zoologická zahrada vás naláká ke strávení příjemných chvil s vašimi dětmi. Při návštěvě vás trkne do očí mrakodrap Torre Agbar, který je ovšem občas lidmi odsuzovaný pro svůj zajímavý tvar.

Zajímáte-li se o umění, tak zajisté rádi navštívíte muzeum Picassa, které najdete na náměstí v ohromném paláci. Stálá expozice vás provede nejen Picassovým životem.  Nebojte se zavítat i třeba do islámské nebo gotické čtvrti. Zkrátka, ať se zde hnete kamkoli, vždycky narazíte na něco zajímavého.

 

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek