Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Vydat se na dovolenou do zahraničí bez pojištění na cesty je velký risk!

Pokud si na cesty přibalíte cestovní pojištění, získáte jistotu, že o vás bude v případě nemoci i úrazu perfektně postaráno a žádným způsobem to nezatíží váš rozpočet. Vyrazit bez pojistky se naopak rovná velkému riskování, protože cena za ošetření se může vyšplhat až do milionových výšin. Naučte se, jak poznat kvalitní pojištění, které vám bude krýt záda nejen v případě, když budete potřebovat lékařskou pomoc!

Proč musíte pojištění mít?

Cena za lékařské služby je vysoká na celém světě. Draze se platí za léky, za převoz do či z nemocnice, za materiál a samozřejmě také za péči zdravotnického personálu. Je proto extrémně důležité se pojistit, aby vysoké částky nemusely jít z vaší kapsy. Kvalitní cestovní pojištění do zahraničí musí v první řadě mít vysoké pojistné limity, které vyjadřují maximální částku, kterou za vás pojišťovna vyplatí. Pro cesty v rámci celého světa se doporučuje výše limitů 5 000 000 Kč. S limity jde ruku v ruce cena pojistky. Je normální platit cca 30 korun na den, vždy ale záleží na tom, jaké doplňky pojistka má.

cestovní pojištění

Doplňky se vyplatí! 

Běžně k cestovní pojistce pojišťovny nabízí doplňkové pojištění. Je to například pojištění odpovědnosti, které se vyplatí, když cizí osobě způsobíte škodu finanční, na zdraví nebo na majetku. Jak tato pojistka funguje, se dozvíte tady. Vhodné je také pojištění zavazadel, které se vyplatí hlavně při delší cestě, na které musíte přestupovat. Je zárukou, že dostanete finanční kompenzaci v případě ztráty, zpoždění či zničení zavazadel.

Dalším vhodným doplňkem je úrazová pojistka. Kupte si ji i v případě, když si ji běžně platíte v ČR. Důležité je, aby cestovní pojistka pokrývala veškeré vaše aktivity. Pročtěte si podmínky pro pojištění do zahraničí. Jsou v nich uvedeny i seznamy pojištěných a rizikových sportovních aktivit. Jestliže ta vaše patří do skupiny rizikových, je třeba si sjednat odpovídající připojištění.

surfing

Jak si poradit s cenou? 

Sjednání cestovního pojištění online je zárukou nižší ceny i vyšší rychlosti vyřízení.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek