Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Dovolená pro každého

Sice ještě není doba dovolených, ale i tak je čas přemýšlet o tom, kam se vydáte. Jestliže patříte mezi lidi, kteří mají rádi teplo, zkuste Egypt, konkrétně se vydejte k jeho ozdobě, pyramidám. Už od Starověku patří k divům světa. První z nich se postavila v Sakkáře jako královský hrob. Prvním faraonem, který nechal postavit pyramidu, byl Snofru, ale nejznámějším pyramidovým klenotem je určitě ta Cheopsova. Dále tu máme ovšem i chrám v Luxoru či muzea, ale i něco dobrodružnějšího, jako je plavba po Nilu či koupání a potápění v Rudém moři. Lidé si mohou vybrat i tzv. poznávací okruh, tam se dá shlédnout více věcí.

I v létě se dá lyžovat, to je spíše pro ty, kteří mají rádi chladnější podnebí. Zkusit byste mohli například švýcarský Zermatt, které se nachází v oblasti Matterhornu. Zde se nacházejí i čtyři navzájem propojená lyžařská střediska. Přímo ve městě člověk najde spoustu butiků, obchodů, ale i kaváren a restaurací. Něco podobného je dovolená v Grenoblu. Zdejší sjezdovky nejsou přelidněné, i když by to možná nikdo neřekl. Mimo lyžování tu jsou i jiné možnosti vyžití, i když ty se řadí spíše mezi společenské. Dá se dostat do továrny, kde vyrábějí likér Chartreuse. Kdo sem přijde, tak musí ochutnat i kuře s raky nebo zapékané brambory z Dauphiné.

Pokud se vydá zamilovaný pár spolu na dovolenou, tak dobrou volbou je Rakousko, kde máte spoustu aktivit, od wellness, přes koupání v tzv. jezerním bazénu, který je vyhřívaný až po koupel pro dva v císařské vaně, kterou nabízejí v hotelu Bílý koník u jezera Wolfgangsee.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek