Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Ráj jménem Maledivy

Snad každý jednou v katalogu cestovních kanceláří narazil nebo osobně navštívil krásné ostrovy rozkládající se podél rovníku v Indickém oceánu –  Maledivy. Azurové moře, tropické teploty, stovky ostrovů i ostrůvků a samozřejmě úžasné pláže s bílým pískem, zkrátka ráj pro každého, co má rád luxusní dovolenou.

Oficiálním jazykem Malediv je “divehi“. Zajímavé na tomto jazyku je, že písmo, které se pro něj používá, je psané zprava do leva. Kromě tohoto jazyka se zde domluvíte anglicky. Milovníci dobrého jídla zajisté ocení indickou kuchyni, která je zde rozšířená a také velké množství zeleniny, ovoce i ryb. Právě ryby jsou zde pro svou poměrně snadnou dostupnost tradičním jídlem.

Každý ze zahraničních států má i svoji kulturu, zde na Maledivách můžete vidět obyvatele v netradičních oblecích. Typické tance a hudební představení zaujmou nejen každého Čecha, řekla bych, že obyvatelé z těchto ostrovů jsou velmi přátelští a také se rádi baví.

Lidé, kteří se rádi potápí, sem jezdí pro potápění se mezi korálovými útesy, proto až na tyto ostrovy pojedete, nezapomeňte si potápěčské brýle, protože pod oceánskou hladinou se dají vidět krásné věci a neuvěřitelný podmořský svět. Nezapomínejte, ale také na to, že v těchto místech se mohou pohybovat žraloci. Teplota vody se zde pohybuje okolo 270C a teplota vzduchu okolo 30.

Nedílnou součástí těchto ostrovů jsou C bungalovy postavené v oceánu u břehů ostrovů. Tyto bungalovy jsou samozřejmě komfortně zařízené a ti nejnáročnější klienti cestovních agentur a kanceláří musí být s dovolenou v těchto místech spokojení. Doprava na ostrovy je zajištěná čluny i malými letadly, takže se nemusíte bát, že byste museli sami shánět dopravu do místa ubytování nebo na ostrůvky plavat sami =).

Na závěr mohu napsat jen jediné – je to ráj na Zemi.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek