Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Lyžování v Alpách bude zážitkem

Máte rádi zimu a s ní spojené zimní radovánky? Zima je v plném proudu a vy plánujete výlet na nějakou dobrou sjezdovku? Už se nemůžete dočkat, ač ucítíte mrazivý vzduch v horských oblastech a budete sjíždět místní sjezdovky na lyžích či snowboardu? Pokud chcete zažít opravdu upravené a dlouhé svahy, špičkové lyžařské areály, navštivte některé zimní středisko v Evropě. Připravili jsme pro vás pár tipů, kam vyrazit na lyžování v Alpách. Zajet si zalyžovat do Alp, to už fakt stojí za to. A kterou zemi pro váš výlet zvolit?

Lyžování v Rakousku

Do rakouských Alp to budete mít z naší republiky nejblíže. První středisko je od našich hranic vzdáleno zhruba 300 km. Lyžování v Rakousku nabízí 6 500 km sjezdovek v různých nadmořských výškách, od 544 až po 3 440 m. V Rakousku je kvalitní ubytování. Využít můžete jednoduché i špičkové hotely, přičemž ceny za ubytování jsou přijatelné. Sjezdovky jsou perfektně připravené. Rakouské Alpy jsou vyhlášené po celém světě. Mezi nejznámější horská střediska patří např. Zillertal nebo Bregenzerwald.

Lyžování v Itálii

Ani do Itálie to nebudete mít zrovna daleko. Italské Alpy jsou oblíbené zejména díky nízkým cenám za ubytování a relativně dobré kvalitě. Rovněž lyžování v Itálii je za dobré ceny, dokonce v některých horských střediscích je možné strávit dovolenou za stejnou cenu jako u nás v ČR. K dispozici vám bude 3 300 km sjezdovek. Jejich nadmořská výška se pohybuje od 570 až 3 550 m. Mezi známá střediska patří Val di Fassa, Marmolada, Alta-Badia, Courmayeur či Val di Fiemme.

Lyžování ve Švýcarsku

Alpy se rozprostírají rovněž ve Švýcarsku, kde si můžete užívat prvotřídní komfort. V této zemi vás vyjde lyžování nejdráže, ale za to získáte odpovídající podmínky. Sjezdovky i ubytování jsou totiž na vysoké úrovni. Při lyžování ve Švýcarsku můžete využít až 5 500 km sjezdovek v nadmořských výškách 515 až 3889 metrů. Exkluzivními středisky jsou St. Moritz, Zermatt/Cervinia, Zermatt – Kleine Matterhorn, Adelboden nebo třeba Aletsch.

Lyžování ve Francii

Jednu třetinu celkové rozlohy Alp zabírají právě ty Alpy francouzské. Lyžování ve Francii lze charakterizovat jako nejlepší poměr délky sjezdovek, kvality ubytování a vzdálenosti z ČR. Je možné zde sehnat jak levné ubytování, tak špičkové a luxusní. Nejnavštěvovanější oblastí je Mont Blanc – nejvyšší vrchol Alp. Nejdelší černá sjezdovka celé Evropy se taktéž nachází ve francouzských Alpách ve středisku Alpe d’Huez. Mezi další známá střediska patří Chamonix.

V Alpách vás čekají zasněžené pláně, dlouhé sjezdovky ve špičkových střediscích, vleky a lanovky, na které nemusíte dlouho čekat i luxusní hotely. Strávit dovolenou v Alpách bude velkým zážitkem pro celou vaši rodinu i přátele.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek