Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Vydejte se do Říma

Users

Žádný z obdivovatelů kultury a památek by neměl vynechat z cílů svých cest Řím. Ať už z důvodu romantických zážitků či možnosti navštívit antické památky a obdivovat díla mistrů umění. Nejznámější a hojně navštěvovanou památkou je Sixtinská kaple s díly Michalangela. Milovníci výtvarného umění budou nadšení zážitkem ze slavných sbírek Galerie Borghese, ať už dáváte přednost Leonardu da Vinci, Rafaelovi, či je vaším favoritem Tizian.

Obdivovatelé Caravaggia nemohou minout baziliku Santa Maria del Popolo, příznivci sochařského umění budou nadšeni z kostela Santa Maria della  Viktoria či ve svatém Petru ve Vatikánu. V prvně jmenovaném se potěšíte pohledem na Vidění Svaté Terezie, ve druhém vás ohromí Pieta od Michalangela. Překrásné jsou mozaiky v kostele svaté Konstance nebo svaté Prassedy pocházející z raně křesťanského období. Známé Forum Romanum vám hmatatelně připomene sílu římského impéria, z pozůstatků ulic a bazilik na vás dýchne duch dávné slávy.

Nezapomínejte ani na dostatek času k relaxaci a posezení ve zdejších restauracích, kavárnách a vinotékách. Stylová atmosféra, výborné jídlo a pití – to vše jsou také důvody, proč se turisté do Říma tak rádi vracejí. Z vlastní zkušenosti doporučuji navštívit některé ze zdejších lahůdkářství. Tyto prodejny naleznete v centru opravdu všude a v jejich nabídce je obrovské množství lokálních pochoutek. Chcete-li dovézt domů nějaký dárek, můžete vybírat z bohaté nabídky obchůdků s uměním a suvenýry.

Doporučuji vyhledat si ještě před návštěvou Říma informace o památkách i o kulturních akcích. Pro jejich nepřeberné množství se vám totiž pravděpodobně nepodaří navštívit všechny během prvního pobytu ve městě a bylo by škoda, kdybyste vynechali zrovna ty, které jsou pro vás nejzajímavější. Dostatek informací a tipů naleznete i na cestovatelských a turistických webových stránkách.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Jeden komentář

  1. Dobry den,lze podat prihlasku na krkuzoy elektronicky a odeslat mailem? (Aniz bych stahovala, tiskla vyplnovala, scanovala a pak posilala jako prilohu.)Dekuji Petru

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek