Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

San Marino

San Marino je takový menší stát ve státě Itálii. Jeho střed je plný historických památek a zajímavostí.  Údajně je nejstarší republikou na světě, která vznikla již v roce 301, díky chorvatskému kameníkovi Marinusovi. Jako všude v Itálii, tak i zde se domluvíte italsky a můžete platit Eurem.  Obyvatel je tu asi 30 000 a rozloha San Marina je 61 km2.  Ročně stát navštíví až dva miliony turistů a proto je stát „živý“ hlavně z cestovního ruchu. Pokud se do centra města rozhodnete jet autem, tak na tento nápad rychle zapomeňte, protože vás sem automobilem nepustí. Památek je tu nespočet, proto bych chtěla zdůraznit, ty co mě nejvíce oslovili a které bych doporučila navštívit.

Bazilika San Marino

Nedovedu si představit návštěvu San Marina bez této baziliky z devatenáctého století.   Bazilika je zasvěcená svatému Marinusovi a i v dnešní době je hlavním kostelem státu. Když navštívíte interiér této baziliky tak si určitě všimnete oltáře, na kterém je socha Marinuse umístěna.

San Marinské pevnosti

Pevnosti jsou na území státu San Marino celkem tři a tvoří jeho hlavní dominantu. Hora Monte  Titano je jejich „podstavou“ na které stojí. Pevnost La Cesta na vrcholu La Fratta, pochází ze 13. století a dnes v ní najdete muzeum historických zbraní. Druhá pevnost La Guaita je z 11. století a je ze všech tří pevností nejstarší.  Na nejmenším vrcholku hory stojí třetí pevnost Montale, která má počátky ve 14. století a není otevřená pro veřejnost.

Grand hotel San Marino

Jste-li poněkud „zámožnější“, můžete se ubytovat i ve stejnojmenném hotelu San Marino, který je na luxusní úrovni a nadchne i ty nejnáročnější klienty, ovšem za takový luxus si musíte poměrně slušně zaplatit. =) Samozřejmě, že se cena odvíjí od druhu pokoje od cca 1500 korun za osobu na jednu noc výše. Poloha hotelu se nachází, řekla bych, ve středu města, takže budete mít všechny památky takzvaně téměř po ruce.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek