Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Pisa a její šikmá věž

Florencie není jediným ze známých italských měst, které by leželo na řece Arno, druhým velmi známým městem je Piza, jejíž dominantou je její šikmá věž. Samotné město se nachází v Toskánsku a má více než 88 400 obyvatel, žijících na rozloze 185km2. Pisa je velmi staré město, které údajně vzniklo ve 13. století před našim letopočtem. V minulosti bylo město důležitým obchodním přístavem, jelikož se nachází téměř na okraji Středozemního moře.

Ve městě stojí univerzita, na které v 16. století učil fyzik a významný astronom Galileo Galilei, známý svou větou – „a přece se točí“.

Náměstí, které je od roku 1987 zapsané na seznam UNESCO, jménem Piazza de Miracoli je místem, kde právě šikmá věž stojí. Vlastně stojí v areálu, kde není jediná, najdete zde i Baptisterium, dóm a věž. Tato věž se začala stavět v roce 1174 a o 11 let později měla výšku, na které bylo vidět naklonění věže. O několik desítek let později byla věž zvýšena o další patro a v roce 1350 již měla věž šest pater a nad posledním byla umístěna zvonice. Vstupné na tuto věž vás vyjde asi tak na 16 Euro za osobu. Šikmá věž je sice dominantou města, ale není jediným historickým bodem v tomhle městě. Návštěvy mnoha turistů za rok lákají i další stavby jako je například kostel Santo Stefano dei Cavalieri nebo  Palazzo della Carovana, které vévodí náměstí Piazza dei Cavalieri. Kromě historických budov najdeme v Pise i nejstarší botanickou zahradu v Evropě z roku 1544, dnes v této zahradě můžete navštívit rybníky, skleníky, botanickou školu anebo rozlehlé zahrady. Na závěr bych se ještě chtěla zmínit o synagoze ze 17. století, která byla přestavěna i její interiér.

Pokud se do Pisy vydáte trávit dovolenou u moře, tak určitě navštivte nedalekou Florencii, kde jsou zajímavé klenoty historie. Ubytování najdete tak jako všude v hotelích, penzionech či apartmánech.

 

 

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek