Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Petřín – nejen pro romantiky

Kdo by neznal naší nejznámější českou rozhlednu a labyrint zároveň. Dalo by se říct, že jde o poutní místo pro romantické duše s přilehlého okolí, ale i z dalekých míst. Hojně navštěvované místo se těší stále větší oblibě.

O Petřínu

Patří mezi pražské kopce s výškou 327 metrů. Impozantně tyčící silueta zdobí okolní scenérii nezaměnitelnou atmosférou. Pokud se ohlédneme do dávné historie, zjistíme, že dříve šlo o skalnatý kopec, na jehož vršku byl vystaven kostelík. V další etapě své existence se místo proměnilo v popraviště. Váže se na něj i historické vyvraždění Slavníkovců. Usmrcování zde skončilo, až za vlády Karl VI. Pokud se chcete na Petřín vypravit, tak vás mile překvapí i další budovy jako Štefanikova rozhledna, Strahovský klášter nebo Letohrádek Kinských. Není krásnějšího místa, kde můžete sedět celé odpoledne a kochat se pražským panoramatem.

photoPetřínská rozhledna

Petřínská rozhledna stojí na pomyslném stupni vítězů mezi českými rozhlednami. Jde o velice lákavé místo pro zahraniční turisty, kteří Petřín vnímají jako pražskou dominantu. Tyčí se do 65 metrové výšky a trochu připomíná pařížskou věž. Autoři se totiž nechali Eiffelovo věží inspirovat. Petřínská rozhledna je otevřena, již od roku 1891. Roku 1953 počala svou éru ve formě vysílače.

Zrcadlové bludiště

Díky místnímu bludišti je Petřín oblíbený i u dětské populace. Průchod unikátním prostorem pobaví jak malé, tak i velké návštěvníky, ale pozor, ať se neztratíte.

 

 

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek