Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Letošní akce zámků a hradů, část druhá

Středočeský kraj je místo krásných hradů a zámků a letos si právě zde připravili mnoho zajímavých akcí. Tak například Karlštejn má na programu výstavu kostýmů z filmu Noc na Karlštejně, následovat ho bude královský průvod z Prahy na Karlštejn a nakonec to završí akce Po stopách filmu Noc na Karlštejně, kde to bude vypadat tím stylem, že prohlídky to budou noční během července a srpna. Konopiště má na programu velmi zajímavé a netradiční akce. Začíná to přednáškou Žofie Chotková – 145 let od narození. Pohádkové srdce Konopiště je večerní akce pro děti, která se bude konat prvního června na Den dětí. Završí to víkend otevřených zahrad.

Křivoklát je pro letošní rok místo hudby. Konat se tu totiž bude hudební festival Openguitar a po něm tu budou mít Královský vzorkový veletrh pivovarnictví. Žleby mají letos akce ve znamení sportu a jídla. Už sice proběhl lukostřelecký závod, ale ještě stihnete prohlídky zámku spojené se zprovozněnou zámeckou kuchyní plnou svátečních dobrot. V Praze mají mnoho akcí na Pražském hradě. Tak nedávno sice proběhla výstava Vladimíra Suchánka, ale o prázdninách tu bude Theatrum sacrum, což je koncert z cyklu Hudba Pražského hradu. Navíc v bývalé dvorní kapli svatého Kříže je stálá expozice Svatovítského pokladu. Přesuneme se nyní kousek dál.

Konkrétně do Velhartic v Plzeňském kraji. Začíná zde zanedlouho jedna z akcí, konkrétně na prvního máje, a to interaktivní výstava, která nese název Cesta tajuplnými světy. Ta končí až koncem září a prolíná se s druhou akcí s názvem Buškova číše, což je gastronomický víkend a divadelní prohlídky. Budeme pokračovat ve stejném kraji a jsme na hradě Rabí. Tady budou mít mimo jiné divadelní představení pro děti, večerní divadla pro dospělé nebo sokolnické ukázky. Zámek Kozel možná není až tak známý, ale i zde mají výborný program v podobě například houslového koncertu Václava Hudečka a jeho žáků nebo výstavu grafiky Dalibora Řihánka.

 

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek