Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Karlovy Vary, romantický výlet za jakéhokoliv počasí

Ke Karlovým Varům mám odmalička vřelý vztah. Je to pro mě velice osobní místo. Protože jsem se tam toužila už dlouho znovu podívat, udělali jsme si s přítelem v dubnu výlet.  Cesta autobusem nám trvala okolo dvou hodin. Počasí nám zrovna dvakrát nepřálo, pořád ještě byla cítit ve vzduchu zima. Nicméně radost z toho nádherného místa mě hřála. Po vystoupení na autobusovém nádraží nám naštěstí nedalo moc práce zamířit přímo na kolonádu.

Z autobusového nádraží je to na kolonádu poměrně kousek, takových 15 minut svěží chůze plus mínus. Přes řeku, podél řeky, projde se okolo hotelu a dále se pokračuje přes malý můstek nad říčkou, kde je vidět spousta ryb a kachen, často je tam lidé krmí a potom už míříte k altánku, který skrývá pramen karlovarské výborné (slané) vody. Mě tato voda docela i chutná, ochutnala jsem téměř ze všech pramenů a to že  jich tam je, samozřejmě se musí s mírou, jinak by Vás to mohlo solidně prohnat. No a od tohoto pramenu už potkáváte jeden za druhým. Já považuji karlovarskou kolonádu za jednu z nejkrásnějších vůbec. Co mě ale mrzí, jsou ceny nasazené velice vysoko a v češtině si tam také příliš nepočtete.Nezapomněli jsme ani  na návštěvu Vřídla, kde jsme se krásně ohřáli v chladnějším počasí.

Kousek od slavného a honosného hotelu Pupp  se skrývá lanovka, která vás za poplatek vyveze na vyhlídku, kde je restaurace, kde jsme se občerstvili gulášem v bochníku za přijatelný peníz a k restauraci patří i mini zoo. Pávi sedící na střechách Vás uvítají zepředu objektu a zezadu jsou prasátka, poníci a další. Také se kousínek od restaurace nacházela vyhlídková věžička, která byla zadarmo. Dolů jsme se rozhodli jít pěšky. A poté už byl pomalu čas se ubrat zpět na autobusové nádraží. Cestou na nádraží  jsme ještě zahlédli Becherovo muzeum, ale vzhledem k pozdní hodině už bylo zavřené, jinak bychom ho jistě navštívili. Bylo to pro nás krásné odpoledne a jistě je tam k vidění ještě mnoho dalšího.

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek