Opravdové zkušenosti z cest a dovolených

Hrad Kost

Na začátku září jsme si udělali výlet na hrad Kost, ležící kousek od Mladé Boleslavi. Kost je velice zajímavá tím, že neleží na obřím krpálu, jako většina hradů a zámků, takže se ani moc nezpotíte, než se dostanete k bráně, vedoucí na hrad. Je to z parkoviště co by kamenem dohodil.

Prohlídka byla docela zajímavá, ale záleží na průvodci, každý Vám řekně něco maličko jiného. Historická fakta samozřejmě stejná. Prý se tam natáčela pohádka, myslím, že to byla s Čerty nejsou žerty. Nejvíce se mi z prohlídky líbila nádvoří. Mimoto můžete vidět ještě mučírnu, černou kuchyni, pak myslím ještě zbrojírnu a další.

Malý kousek od hradu za parkovištěm přes říčku je les. Tam jsme si udělali procházku a bylo to moc krásné. Sice je třeba se stejnou cestou vrátit, ale to nám vůbec nevadilo. Krásná cesta s ,,plážovým,, pískem a opravdová vůně lesa. Na hradě bylo možné vidět hodně lidí se psy, takže asi není problém tam vzít svého čtyřnohého kamaráda. Nevím, jak to dělali na prohlídce, jeslti někdo musel čekat s pejskem venku nebo mohl do vnitřních prostor hradu i pes, to jsem nevypozorovala, ale po nádvoří normálně chodili.

 

Sdílet článek


Líbil se vám článek a máte pocit, že byl pro vás užitečný? Sdílejte ho, třeba na svém Facebooku, Twitteru nebo prostě kdekoli uznáte za vhodné. Stačí kliknout na některou z ikonek.

Máte podobné zážitky z jiných města a míst? Zaregistrujte se na našem webu a napište nám je. My je rádi zveřejníme.

Oznámkujte článek a sami se nám svěřte se svou zkušeností

Oznámkujte článek